מדרסים לילדים – מדרסים אורטופדים בהתאמה אישית | א א אורטופדיה

 • שתף...

כל מה שאתם צריכים לדעת על מדרסים לילדים

 

הבריאות והנוחות של ילדינו הן ללא ספק בין הדברים שהכי חשובים לנו. בעיות בכפות הרגליים של הילדים עשויות לגרום לכאבי גב, כאבים בכפות הרגליים ואפילו להביא לנפילות. כל אלה עשויים לפגום באיכות חייו של הילד וחבל שכך, שכן ישנו פתרון נפלא שיכול לסייע מאוד. פתרון זה הוא מדרסים לילדים המותאמים אישית לרגליהם.

 

מהם מדרסים לילדים?

המדרסים הם למעשה  תוספת של תמיכה ברמות קושי שונות, שתפקידה לייצב את הרגל בהתאם לבעיה בכף הרגל או בגוף. בעזרת התמיכה שמעניקים המדרסים ישנה הפחתת עומס מהרגל של הילד וכך יש הפחתה באי־הנוחות ובכאבים. יש לזכור כי כפות רגליהן של הילדים ממשיכות להתפתח עדיין ולכן המדרסים צריכים לתמוך בהתפתחות הזו ולא לפגוע בה.

מהן בעיות כף הרגל הנפוצות בילדים?

ישנן מספר בעיות רגליים נפוצות בילדים הדורשות טיפול באמצעות מדרסים. הבעיה הנפוצה ביותר נקראת פלטפוס. זהו מצב שבו קשת כף הרגל אינה גבוהה מספיק ולמעשה היא נראית שטוחה. תופעה זו אינה נגרמת מגורם חיצוני ומדובר במבנה הגוף של הילד כבר מלידה. כף הרגל השטוחה יוצרת משיכה של רצועות ברגליים שאינה טבעית. משיכה זו יוצרת עומס רב הגורם להופעה של כאבים ועייפות רבה. ילד הסובל מפלטפוס עשוי להימנע ממשחקים, להתעייף במהירות מפעילות ספורטיבית ואפילו לסבול במהלך טיולים. לכן, לבעיה זו ישנה גם השפעה חברתית ולא רק פיזית גרידא.

 

בעיית כפות רגליים נוספת הנפוצה בילדים נקראת מחלת סוור'ס. תופעה זו גורמה להופעה של כאבים בעיקר באזור העקב. הכאב אינו נגרם בשל עיוות פיזי ברגלו של הילד, אלא בשל גדילה והתפתחות של עקב כף הרגל. תופעה זו יכולה לגרום לקושי בהשתתפות בפעילויות ספורט או מאמץ גופני לאורך זמן.

 

שתי תופעות נוספות הן סיבוב של כפות הרגליים כלפי פנים או כלפי חוץ. ישנם מקרים נדירים שבהם תופעה זו נגרמת בשל עיוות במפרק הירך או בעצמות הרגליים. עם זאת לרוב מדובר בסיבוב של כפות הרגליים בלבד. במקרים שבהם זו הסיבה לתופעה, הטיפול באמצעות מדרסים יפתור את הבעיה.

מהם הגורמים לבעיות בכף הרגל וכיצד ניתן למנוע אותם?

בעיות בכפות הרגליים אצל ילדים יכולים להופיע בשל גורמים תורשתיים. לעומת זאת, ישנן תופעות שיכולות להופיע או להיגרם מגורמים חיצוניים כמו טראומה לכף הרגל הנגרמת מתאונה או חבלה, שברים ואפילו זיהומים או יבלות. כדי למנוע אותן כדאי לוודא שהילדים תמיד נועלים נעליים איכותיות המעניקות תמיכה ראויה לכף הרגל. כמו כן, מומלץ לעודד את הילדים לעסוק בפעילות גופנית וללמוד על תנועה נכונה של הגוף ויציבה.

מהם התסמינים שיצביעו על בעיה בכף הרגל?

ישנם כמה וכמה תסמינים שעשויים להצביע על בעיות בכפות רגליו של הילד. כמובן שלא כל התסמינים מצביעים על אותה הבעיה ורצוי לבצע אבחון אצל אורתופד.הסימן הראשון הוא התחמקות הילד מכל פעילות גופנית או משחק עם חברים הדורש עמידה על הרגליים. הימנעות זו יכולה לקרות בשל כאבים.הסימן השני יכול להיות כף הרגל הפונה כלפי חוץ או כלפי פנים, לפיה הילד עשוי לאבד את שיווי המשקל שלו הרבה ואפילו ליפול ממש. כמובן שאם הילד מתלונן בעצמו על כאבים בכפות הרגליים, תוכלו לדעת בוודאות שישנה בעיה הדורשת התייחסות.

לא תמיד יורגש כאב בכפות הרגליים של הילד למרות שמנח כף רגלו אינו תקין. גם במקרים אלו חשוב מאוד לבצע אבחון כף רגל ולטפל במידת הצורך באמצעות מדרסים מותאמים וזאת כדי למנוע שחיקת סחוסים וכאבים בעתיד.

כיצד מתאימים את המדרסים הנכונים

חלק לא מבוטל של בעיות בכפות הרגליים אצל ילדים ניתן לפתור באמצעות התאמת מדרסים אורתופדיים. מדרסים לילד חייבים להיעשות בהתאמה אישית ומדויקת לכף רגלו. זאת כדי לאפשר תמיכה אמיתית ומלאה שתסייע בהפחתת כאבים ואי־נוחות. חשוב להגיע למכון אורתופדי בעל הסמכה שיודע לבצע אבחון של כף הרגל באמצעות אנשי מקצוע מיומנים ומקצועיים על ידי צפייה בכפות הרגליים בזמן עמידה והליכה ובאמצעות עמדת אבחון שסורקת את כף הרגל. בצורה זו תוכלו לראות את פיזור העומסים בכפות הרגליים של ילדכם כבר במקום. במקרים שאתם לא מרגישים שקטים – גשו עם הילד לאורתופד כדי שיוכל לאבחן באופן מקצועי את מצב כפות רגליו של הילד או הילדה. כך תוכלו לדעת בדיוק באיזו בעיה צריכים המדרסים לטפל.

חשוב לוודא שהמדרסים לילד עשויים מחומרים עמידים, מאווררים ומתקדמים כדי להבטיח שכל צעד וצעד שלו יהיה נוח ובטוח. בטרם הרכישה ודאו שישנה תקופת אחריות, כך שבמקרה של אי־נוחות תהיו זכאים להתאמה מחדש ללא קושי. כאשר הילד ירגיש בנוח עם המדרסים, איכות חייו תשתפר עד מאוד.

אפשר לחזור ללכת בלי להרגיש כאב!

רוצה ללכת על מדרסים איכותיים? השאר/י פרטים ונציג יחזור אליך בהקדם:  אולי יעניין אותך גם

  • x

  8

  יולי

  מדרסים אורתופדיים – חשיבותם ותפקידם בשמירה על בריאות כף הרגל והגב

  כפות הרגליים הן בעלות חשיבות עצומה לגוף, הן מהוות את הבסיס והתמיכה עד לצוואר. לכן, חשובה מאד החלוקה של משקל […]

  קרא עוד

  17

  ספטמבר

  תיקון פלטפוס בקרב פעוטות וילדים

  כמה פעמים כהורים יינתן לכם הסיכוי לשפר את איכות חיי ילדיכם במעשה אחד? מדרסי Heel seat הם אחת מההזדמנויות הנדירות […]

  קרא עוד

  8

  יולי

  דורבן בכף הרגל: סיבות, טיפול ומניעה | א א אורטופדיה

  דורבן בכף הרגל: לא נעים אך ניתן לטיפול אחד מהגורמים המרכזיים לכאבי כפות רגליים באזור העקב הוא התפתחות של דלקת […]

  קרא עוד