חשיבות השימוש במדרסים בעת פעילות גופנית

 • שתף...

רבים מבינינו מבינים את גודל החשיבות של פעילות הגופנית עבור הגוף שלנו. כדי לשמור על גופינו ועל אורח חיים בריא אנחנו מבצעים פעילות ספורטיבית. בין אם הפעילות היא חובבת או מקצועית, ניתן לומר שעוסקים בספורט לשם הבריאות וההנאה. יחד עם זאת, עיסוק בספורט מחייב נקיטת אמצעים מתאימים בכדי לשמור על בריאות השלד והמפרקים שלנו.

 

עצמות השלד והמפרקים שלנו הם איברים חיוניים ומהותיים שנשחקים עם השנים. בכדי למנוע שחיקה מסיבית וגבוהה, יתר על המידה, של עצמות הגוף יש לנקוט באמצעים מתאימים. דרך ספיציפית ומומלצת על ידי אורתופדים רבים היא שימוש במדרסים. בכדי להשיג את ההגנה הנדרשת יש לעשות שימוש במדרסים המותאמים אישית בהן למבנה האנטומי של המתעמל והן לסוג הספורט.


מדרסים לתחושת ריחוף
באוכלוסייה בריאה, פיזור עומס של משקל הגוף מתחלק בצורה הבאה: עקב הרגל שלנו נושא 70% ממשקל גופנו וקדמת כף הרגל כ- 30% ממנו. מצב זה, לפיו פיזור עומס משקל הגוף איננו אחיד על פני כל שטח כף הרגל, ככל הנראה יוביל ללחצים ופציעות שונות בשלד באזור העקב וקדמת כף הרגל לאחר תקופת פעילות. 

שימוש במדרסים מותאמים באופן אישי לכף רגלו של המתעמל מביאים לפיזור משקל על כל כף הרגל, ולא רק על חלקים ממנה, ולהקטנת נקודות הלחץ. התחושה המתקבלת בעקבות כך היא של ריחוף והרגשה נוספת חשובה לא פחות - הפחתה משמעותית בכאבים בכף הרגל ולחצים בעת ולאחר מאמץ.

 

סובלים ממנח כף רגל לא תקין
עוד נתון מעניין: כ – 30% מהאוכלוסייה סובלים מרמות שונות של מנח כף רגל לא תקין. מה זה אומר? שיש נתח נכבד של אנשים שסובלים ממכאניקה לא תקינה. האופן שבו צורת כף הרגל אוחזת בקרקע איננה בצורה שהיא צריכה להיות ושבריאה ונכונה לנו לאורך זמן. דוגמאות למצבים של מנח שאינו תקין הם: פלטפוס (רגל שטוחה), הולפוס (קשת גבוהה), פרונציה (קריסה פנימה) או סופינציה (קריסה החוצה של כף הרגל). 


לכן, סביר להניח כי גם לרבים מהעוסקים בספורט קיים מנח כף רגל שאינו תקין. מעבר לתחושה לא נוחה שמלווה אותנו יום יום, מצב זה מקשה להתמיד בספורט ועשוי במקרים אחרים קיצוניים להביא לשחיקה והחמרה של הפתולוגיה הקיימת. יש לציין כי רבים לא יודעים שהם סובלים ממנח כף רגל שאינו תקין ולכן אנחנו ממליצים על אבחון ראשון שגרתי בשלב הבגרות.


שימוש במדרסים בהתאמה אישית, שנועדו לתקן עבור המשתמש את המנח המאוד ספציפי של כף רגלו, לא רק יתרמו באופן שבו ההליכה תהפוך להיות בריאה יותר ונכונה יותר ויסייעו בשמירה על בריאות השלד, אלא יעשו רבות להישגיו בספורט, להפחתה בעייפות או בכאבים ולשיפור כושר ההתמדה.

מדרסי Xs-Sports - המדרס לספורטאים חובבים ולעוסקים בספורט מקצועי.
במעבדות 'א.א. אורטופדיה וספורט' פותח מדרס ייחודי לספורטאים העונה בדיוק על דרישות אלו – שילוב של תיקון מנח כף הרגל ופיזור עומסים אופטימלי לשיפור ביצועים.

שנים של עבודה צמודה מול אוכלוסיית מתעמלים מגוונת, מקצוענית וחובבת, וחקירת הצרכים והרצונות של ספורטאים רבים, עמלנו על פיתוח מדרסי תיקון יציבה בטכניקת תיקון העקב החדשנית פורצת הדרך. בעזרת ספורטאי מסלול ושטח התאמנו מדרס ייחודי למתעמלים שמפחית כאבים, מונע פציעות שלד, פגיעה במפרקים שונים ומונע שחיקה מוגברת של הסחוסים בכף הרגל, הקרסוליים והברכיים. חשוב לא פחות - מסייע בשמירה על רצף אימונים ומאפשר שיפור הישגים. 

אפשר לחזור ללכת בלי להרגיש כאב!

רוצה ללכת על מדרסים איכותיים? השאר/י פרטים ונציג יחזור אליך בהקדם:  אולי יעניין אותך גם

  • x

  11

  נובמבר

  רצים? כל הסיבות בגללן כדאי לכם להשקיע במדרסים לריצה

  אנשים רבים העוסקים בספורט נהנים לרוץ ואין זה מפתיע, שכן יש לכך יתרונות רבים. מעבר לשיפור סיבולת הלב והריאה והתחזקות […]

  קרא עוד

  16

  דצמבר

  האם מדרסים ורפידות הם מוצר זהה?

  אנשים רבים סובלים מכאבים או אי נוחות בכפות הרגליים, לעיתים בשל עומס יתר, לעיתים בשל מצבים רפואיים מסוימים ולעיתים בשל […]

  קרא עוד

  23

  דצמבר

  מתכננים לרוץ מרתון?

  מערכת א.א. אורטופדיה וספורט אם גם אתם התחלתם לרוץ – אתם לא לבד. טרנד הריצה משתלט על כולם ובהדרגה יותר […]

  קרא עוד

  X